ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 

20 yaş üstü ve 65 yaş altı olan bireylerin maske kullanımının, coronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında kapalı yerlerde, özellikle market, pazar yeri, toplu ulaşım araçlarında zorunlu hale gelmesi ile maske hayatımızda önemli bir yer almaya başladı. 


Maske satışlarının da yasaklanması ile beraber maskelerin ücretsiz olarak edevlet veya epttavm üzerinden başvuru yapılarak temin edilmesi ve kişi başına 10 gün için 5 adet maske verilmesi kararlaştırıldı. 


Ücretsiz maskeler PTT ya da eczaneler aracılığıyla dağıtılıyor, ücretsiz maske için ise başvurular e-devlet veya ePttAVM.com üzerinden yapılabiliyor.


E-devlet üzerinden üzerinden “https://basvuru.turkiye.gov.tr/ “ linkinden kendiniz ve aynı hanede bulunan aile bireyleriniz için 20 yaş üstü ve 65 yaş altı olmak koşuluyla ücretsiz maske talebinde bulunabilirsiniz.


Üç katlı cerrahi maske başvurusu için açılan sayfada sizlerden T.C. Kimlik Numaranızı, ad, soyad, ikamet edilen il, ilçe ve mahalle bilgisi ile cep telefonu numarasını girmeniz gerekiyor. Ardından adresinizi de kaydedip güvenlik sorununun cevabını yazdıktan sonra “Başvuruyu tamamla” butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.  


Başvurunun tamamlanmasının ardından cep telefonunuza gelen kodla en yakın eczaneye gitmeniz halinde 3 katlı cerrahi maskenizi alabilirsiniz. 

 

Ayrıca https://maske.epttavm.com/ linkinden de ePttAvm üzerinden aynı adımlar izlenerek ücretsiz maske talebinde bulunmak mümkün. Maskelerin kullanımı ile ilgili detaylı bilgi ve klavuza da https://maske.epttavm.com/assets/files/Maske-Kullanma-Kilavuzu.pdf adresinden ulaşabilirsiniz. 


Bu zor zamanları kısa sürede atlatmak dileğiyle, sağlıklı günler dileriz. 


Kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-52325518 

Sosyal Paylaşım :
© 2020 HNC Otomotiv Ltf. Şti. Tüm hakları saklıdır.