TÜRKİYE’NİN İLK ERİŞİLEBİLİR ÇOCUK DERGİSİ: “SEVGİ BİR KUŞ”

 

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Sevgi Bir Kuş’ adlı çocuk dergisinin tüm sayıları engelli çocukların erişimine açık şekilde düzenlendi. Derginin tüm sayılarına görme engelli çocuklar için sesli betimleme, işitme engelli çocuklar içinse derginin tüm sayıları işaret diline çevrildi.


Böylece, ‘Sevgi Bir Kuş’ isimli çocuk dergisi, engelli erişimine tamamen açık ülkemizdeki ilk ve tek çocuk dergisi oldu. 


Alanında öncü akademisyen ve yazarlardan oluşan bir Yayın Kurulu tarafından hazırlanan dergi, 7-12 yaş aralığındaki tüm çocukların bilişsel ve psikososyal gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyor. 

Ayrıca farklı cinsiyet ve yaş aralıklarından çocukların katılımıyla oluşturulan Çocuk Yayın Kurulu da derginin içerik çalışmalarında aktif rol oynuyor. 


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk: “Çocuklarımız İçin Dergimizin Bütün Sayılarını e-Dergi Formatında www.sevgibirkus.com.tr’de Erişime Açtık” ifadelerini kullandı. 


Derginin tüm sayılarına e-dergi formatında www.sevgibirkus.com.tr sitesinden ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz gibi, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’dan da dergiye ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Paylaşım :
© 2020 HNC Otomotiv Ltf. Şti. Tüm hakları saklıdır.